نیک بلاگ

مجله اینترنتی با طعم متفاوت

نیک بلاگ

مجله اینترنتی با طعم متفاوت

آخرین نظرات
  • ۴ فروردين ۹۴، ۱۲:۴۷ - سیدمجتبی حسینی
    مرسی

چکیده :
بیانیه استانداردهای حسابداری مالی شماره ۱۳۰ (استاندارد حسابداری مالی ۱۳۰) “گزارش سود جامع” مربوط به مبادلات عمومی شرکت می باشد .اقلام سود جامع قبلاً در سایر صورت های نالی افشاء شده اند. لیست کردن این اقلام به صورت یک صورت مالی ارائه کننده اطلاعاتی نیست که قبلاً در اختیار نبوده است . بنابراین ، اگر بازارها کارآمد باشد، افشای استاندارد حسابداری مالی شماره ۱۳۰ (سود جامع )در ارزش شرکت تاثیر نخواهد داشت. هدف از این مقاله ، ارائه شواهد تجربی از سودمندی CI است که توسط استاندارد شماره۱۳۰ ارائه می شود .
در این مطالعه، داده ها را برای شرکتها در دوره بلافاصله قبل و بعد از اعلام استاندارد حسابداری مالی ۱۳۰می پردازیم. نتایج ما نشان می دهد که اختلافی در ارزیابی بازار از تعدیل سود جامع درقبل و بعد از اجرای استاندارد حسابداری مالی ۱۳۰ وجود ندارد. این مطلب با فرضیه کارآمد بازارهای که در آن هیچ تغییری وجود ندارد، سازگار است. مگر آنکه فواید دیگری از استاندارد حسابداری مالی۱۳۰ نشان داده شود.
مقدمه
تمامی شرکت ها می بایست بعد از تاریخ ۱۵/۱۲/ ۹۸صورت های مالی خود را بر اساس این استاندارد تهیه نمایند .بیانیه استاندارد حسابداری مالی شماره ۱۳۰ (SFAS 130) سود جامع (CI) را این گونه تعریف می کند :
“تغییر در حقوق صاحبان سهام (دارایی خالص) از یک واحد تجاری در یک دوره ناشی از معاملات و سایر رویدادها به غیر از رویداد های مالکانه”.این شامل تمامی تغییرات در حقوق صاحبان سهام در طول دوره به جز آنهای که ناشی از سرمایه گذاری توسط مالکان و یا توزیع به صاحبان سهام می باشد. (۱)”. استاندارد حسابداری مالی ۱۳۰ به طور خاص شامل موارد مانند سود و زیان تحقق نیافته اوراق بهادار آماده برای فروش (SEC)، سود و زیان تسعیر ارز (FCT) و تعهدات بازنشستگی (pen) می باشد. از آنجا که که این اقلام قبلاً در بخش های مختلف از صورتهای مالی افشا شوند، فهرست این اقلام به صورت ،یک صورت مالی ای هیچ اطلاعات جدیدی که در حال حاضر در دسترسترس نیست را فراهم نمی کند.

دانلود اصل مقاله


نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی